Organisation

Conference Chair

  • Weiru Liu (Queen's University Belfast, UK)

    Program Committee

    • Leila Amgoud (France)
    • Alessandro Antonucci (Switzerland)
    • David A Bell (UK)
    • Nahla Ben Amor (Tunisia)
    • Boutheina Ben Yaghlane (Tunisia)
    • Salem Benferhat (France)
    • Philippe Besnard (France)
    • Isabelle Bloch (France)
    • Richard Booth (Luxembourg/Thailand)
    • Gerd Brewka (Germany)
    • Claudette Cayrol (France)
    • Carlos Chesñevar (Spain)
    • Laurence Cholvy (France)
    • Giulianella Coletti (Italy)
    • Fabio Cozman (Brazil)
    • Fabio Cuzzolin (UK)
    • Adnan Darwiche (USA)
    • Cassio de Campos (Switzerland)
    • Luís Miguel de Campos (Spain)
    • Gert de Cooman (Belgium)
    • Thierry Denoeux (France)
    • Sébastien Destercke (France)
    • Marek Druzdzel (USA)
    • Didier Dubois (France)
    • Thomas Eiter (Austria)
    • Zied Elouedi (Tunisia)
    • Luis Enrique Sucar (Mexico)
    • Hélène Fargier (France)
    • Angelo Gilio (Italy)
    • Lluís Godo (Spain)
    • Andreas Herzig (France)
    • Eyke Hüllermeier (Germany)
    • Anthony Hunter (UK)
    • Van-Nam Huynh (Japan)
    • Audun Joang (Australia)
    • Gabriele Kern-Isberner (Germany)
    • Sébastien Konieczny (France)
    • Ivan Kramosil (Czech Republic)
    • Paul Krause (UK)
    • Rudolf Kruse (Germany)
    • Jérôme Lang (France)
    • Jonathan Lawry (UK)
    • Philippe Leray (France)
    • Churn-Jung Liau (Taiwan)
    • Paolo Liberatore (Italy)
    • Peter Lucas (Netherlands)
    • Thomas Lukasiewicz (Italy/UK)
    • Jianbing Ma (UK)
    • Trevor Martin (UK)
    • Sally McClean (UK)
    • Pierre Marquis (France)
    • Khaled Mellouli (Tunisia)
    • Tommie Meyer (South Africa)
    • Serafín Moral (Spain)
    • Kedian Mu (P.R.China)
    • Thomas Dyhre Nielsen (Denmark)
    • Kristian G. Olesen (Denmark)
    • Ewa Orlowska (Poland)
    • Odile Papini (France)
    • Ramón Pino-Pérez (Venezuela)
    • David Poole (Canada)
    • Henri Prade (France)
    • Guilin Qi (P.R.China)
    • Maria Rifqi (France)
    • Silja Renooij (Netherlands)
    • Sandra Sandri (Spain)
    • Torsten Schaub (Germany)
    • Johan Schubert (Sweden)
    • Qiang Shen (UK)
    • Romano Scozzafava (Italy)
    • Prakash P. Shenoy (USA)
    • Guillermo Simari (Argentina)
    • Claudio Sossai (Italy)
    • Milan Studeny (Czech Republic)
    • Enric Trillas (Spain)
    • Linda van der Gaag (Netherlands)
    • Leon van der Torre (Netherlands)
    • Barbara Vantaggi (Italy)
    • Emil Weydert (Luxembourg)
    • Mary-Anne Williams (Australia)
    • Dongmo Zhang (Australia)
    • Nevin L. Zhang (HK, China)

    Organizing Committee at Queen's University Belfast